TRY  
Türkçe  
Rezervasyon Hattı

Neden Rent a car KASKO

Yayınlanma Tarihi: 26/01/2019

RENT A CAR SİGORTASINA DAİR HER ŞEY

 

 

Araç kiralamak her geçen gün daha da yaygınlaşıyor ve birçok kişi tarafından çeşitli sebeplerle araç kiralanıyor. Sadece iş seyahatlerinde değil, artık hemen herkes tarafından araç kiralamak son derece pratik bulunuyor. Mesela tatile araçla gitmek yerine seyahatte havayolu kullanmak ve havaalanından araç kiralamak daha cazip bulunuyor. Kara yolunda uzun zaman geçirmek yerine bu zamanı tatil için harcamak, özel aracın konfor ve imkanlarından mahrum kalmak istemeyenler, kısa veya uzun seyahatlerinde araç kiralama seçeneğini kullanıyor. Ayrıca araç satın almak yerine uzun dönemli kiralama seçeneğini tercih eden gerçek ve tüzel kişilerin sayısının da hayli fazla olduğu biliniyor.

Rent a Car Kaskosu Zorunlu mu?

 

Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken konuların başında yapılan sözleşmeye dikkat etmek ve kiralanan aracı kontrol etmek geliyor. Elbette güvenilir bir şirketten araç kiralamak olası risklerin gerçekleşmesi durumunda problem yaşamanın önüne geçebiliyor. Kiralanan her aracın zorunlu trafik sigortası bulunması mecburi olup, zorunlu trafik sigortası karşı tarafta oluşabilecek hasarlara karşı güvence sağlıyor. Ancak bu durum araç kiralayanlar açısından ciddi bir risk oluşturuyor. Bir kazanın meydana gelmesi, araç kiralayan kişilere ciddi maddi yükler oluşturabiliyor.

Bu noktada profesyonel ve güvenilir rent a car firmalarını tercih etmenin önemi ortaya çıkıyor. Rent a car kaskosu, araç kiralama firmaları için mecburi tutuluyor. Bu kasko paketi, yüksek riskli görülen araç kiralama şirketleri için özel olarak sigorta uzmanları tarafından oluşturulmuş bir ürün olarak gösteriliyor. Kiralanan araçlardaki sürücünün sürekli değişmesi kaza ve hırsızlık riskini arttırıyor. Bu sebeple rent a car kasko poliçeleri normal kaskolara göre daha maliyetli olduğundan profesyonel olmayan firmalar tarafından tercih edilmiyor. 

Rent a Car Sigortası Olmayan Araç Kiralanmamalı

 

Kasko güvencesi için para harcamak istemeyen bazı firmalar kiraladıkları araçlara normal kasko yaptırarak kendilerini güvence altına almaya çalışıyor. Ancak yaşanan çok sayıda örnek ve hukuki dava gösteriyor ki, normal kasko kiralık araçların karıştığı kazalarda geçerliliğini kaybediyor ve hatta kiralayan kişiyi de oldukça zor durumlara düşürüyor. Kiralık araç normal kaskolu ise ve bir kazaya karıştıysa bu durumun kanıtlanması durumunda sigortacı şirketinin oluşan hasarı ödeme yükümlülüğü ortadan kalkıyor. Zira bu durumda sigortayı yaptıran araç sahibinin sigorta yapan şirkete eksik ve yanlış bilgi vermesi, aracı ticari olarak kiraladığını saklaması ve haksız bir kazanç elde etmesi söz konusu olduğu için sigorta firmasını sorumluluklarından kurtarıyor. Kasıtlı yanlış beyan olarak kabul edilen bu durum sonucunda kiralama şirketi hasardan dolayı ortaya çıkan maddi kaybını aracı kiralayan kişiden tazmin etme yoluna gidiyor.

 

Son Haberler

Neden Rent a car KASKO

RENT A CAR SİGORTASINA DAİR HER ŞEY     Araç kiralamak her geçen gün daha da yaygınlaş...

Devamını oku

Kurumsal Araç Kiralama

Filo Kiralama Neden Daha Avantajlı? Bir araç satın almaya karar verdiğinizde, toplu nakit çıkışı yapmanı...

Devamını oku

ZEDCAR'dan Mersinde Bir İlk Daha 4X4 Arazi Aracımızla Hizmetinizdeyiz

ZEDCAR'dan Mersinde bir ilk daha 4X4 2018 model arazi aracımızla hizmetinizdeyiz....

Devamını oku

Mersin Rent a Car

Mersin ZEDCAR, aile tipine uygun araçlara sahip geniş bir araç filosuna sahiptir. Ayrıca şehir içi...

Devamını oku

Mersin Oto Kiralama

Mersin de Ailenizle bir tatile, akraba veya memleket ziyaretine gideceğiniz anda günübirlik dahi olsa gü...

Devamını oku
Ödeme Yöntemleri
https://www.zedcar.com.tr/ © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır -